Home · Symulacje · Terenowe gry edukacyjne

Terenowe gry edukacyjne

O tym, jakie znaczenie mogą mieć wyjazdy integracyjne w motywowaniu i docenianiu zatrudnionych w firmie osób pisano już wiele razy, i za każdym razem wniosek jest bardzo prosty. Będą one rewelacyjnym sposobem na realizację powyższych cel�³w, lecz powinno się je organizować bardzo rozsądnie, bo jedynie wówczas będą mogły spełnić zadania, jakie są przed nimi postawione.


 


Często podczas tego typu wyjazdów pracodawcy chcą coś zupełnie innego niż tylko zabawa przez cały dzień i noc z muzyką i alkoholem. W czasie wyjazdów integracyjnych przecież można zaaranżować sporo różnych zabaw i gier, które pomimo tego że mogą być świetną rozrywką, to także mogą bardzo dużo dać biorącym w nich udział pracownikom i sprawdzić, w jaki sposób się oni będą zachowywać w nietypowych sytuacjach.


 


Jednym z coraz popularniejszych sposobów na zapewnienie uczestnikom imprezy należytego zapasu emocji i adrenaliny są gry terenowe a także Finansowe Symulacje Menedżerskie  . W największej liczbie przypadków są one planowane w bliskiej odległości od miejsca, gdzie grupa ma nocleg, lecz zająć mogą obszar o większej powierzchni - przy pewnych grach nawet może to być kilkadziesiąt kilometrów dzikich terenów.


 


Z reguły przebieg gier tego typu będzie polegać na tym, że uczestnicy mają pokonać wyznaczoną trasę z uwzględnieniem podanych punktów, wykonując równocześnie przy tym zadania mające zwiększyć atrakcyjność gry. W większości przypadków brać w nich będzie udział kilka rywalizujących ze sobą grup, z jakich zwycięstwo odniesie ta, która najlepiej lub najszybciej wykona cele, które zostały wyznaczone.


 


Niekiedy w takich grach mogą być wykorzystywane nowoczesne sprzęty i urządzenia, do których można zaliczyć system nawigacji satelitarnej i łączność bezprzewodową, ale poza tym do wykorzystania przez poszczególne grupy są także mniej zaawansowane narzędzia, takie jak kompasy oraz mapy. Dzięki temu, że zmagania odbywają się w grupach, to może to zmusić uczestników do podjęcia współpracy w celu osiągnięcia sukcesu.


 


Z powodu swojej specyfiki terenowe gry czasem niosą pewne ryzyko, z tego też powodu jest niezwykle istotne, żeby biorący w nich udział dobrze o tym wiedzieli. Niezbędne będzie zachowywanie się w sposób odpowiedzialny i najbardziej istotne bezwzględnie respektowanie reguł bezpieczeństwa ustalonych przez organizatorów.


 

03.06.2016. 14:26