Home · Symulacje · Szkolenia outdoor

Szkolenia outdoor

Polscy zatrudniający dawno już zauważyli perspektywy, które umożliwiają różnego rodzaju wyjazdy konsolidacyjne i metody, poprzez które poszerzane są, e.g. umiejętności miękkie. Takie działania są nie tylko zazwyczaj atrakcyjne, dostarczające doskonałą zabawę, ale też niezwykle skutecznie serwują wiedzę oraz pomagają ujawnić tkwiące w uczestnikach predyspozycje. 


 


Już od lat 90. nad Wisłą gwałtownie rozrasta się rynek związany z eventami integracyjnymi, poświęcony osobom z mniejszych i dużych przedsiębiorstw. Prowadzone są Markowe Wyjazdy Team Building w budynkach, ale także na zewnątrz, na przykład, w lasach, czyli outdoor. Ich sensem jest przeważnie rozwijanie nowych umiejętności w niecodziennych, dziwnych warunkach, co nie raz przybiera model kolektywnego współdziałania.


 


Jasne jest, że nim zacznie się zjazd outdoor, trzeba skrupulatnie ustalić cel, który chce się uzyskać, bo to wszak najważniejsze zadanie tego typu eskapad. Może to być, na przykład, tworzenie nowiutkiego teamu albo usprawnienie działania już istniejącego, określanie ról w zakresie tego kolektywu, mobilizowanie, doradztwo w eliminacji stanów stresowych itd.


 


Dalszy etap to opracowanie szczegółowego schematu takich warsztatów, określenie zajęć, jakie mają przybliżyć do osiągnięcia celu. Znacząca jest świetna kooperacja na płaszczyźnie uczestnicy – prowadzący, ponieważ tylko dobry kontakt umożliwia wzajemne otwarcie się a także poszukiwanie potencjału w każdym człowieku.


 


Imprezy outdoor mogą ogniskować się wyłącznie na prostych działaniach w lesie, bez wysiłku, jednakże również mogą przybierać formy bardziej ekstremalne, jak np. zjazd na linach, lub skupiać się na takich czynnościach jak skoki ze spadochronem. Szczególnie wzięte są mniej lub bardziej wymagające zabawy integracyjne, które skutecznie uczą, rozwijają istotne umiejętności, a równocześnie dopuszczają, by zacieśnić więź między zatrudnionymi, nawiązać lepszą znajomość i często pozostawiają ciepłe reminiscencje. Należy jednak pamiętać, iż wszelkie interakcje w plenerze zależą także od tego, jaka jest pogoda, więc trzeba bezwzględnie zawsze posiadać scenariusz rezerwowy na wypadek, jeżeliby zebranie outdoor nie miało wyboru, jak znienacka przekształcić się w indoor. Doświadczony event manager za każdym razem jest gotowy na podobną możliwość. To oznacza, że trzeba korzystać z oferty profesjonalnych agencji szkoleniowych.


 

03.06.2016. 14:26