Home · Symulacje · Symulacja w rozwijaniu pracowników

Symulacja w rozwijaniu pracowników

Okazji na właściwą motywację pracowników i związanie ich z firmą jest wiele. Oczywiście dla większości pracowników cały czas dużą rolę będą odgrywać kwestie finansowe, odpowiednią premią na koniec roku z pewnością nikt nie powinien pogardzić. Mile widziane zaczynają także być różne dodatki do pensji, takie jak darmowa opieka lekarska, polisa na życie albo dofinansowanie zajęć sportowych.


Jednak poza finansami spora część pracowników zaczęła zwracać uwagę na rozwój kompetencji zawodowych i możliwości poszerzania swojego doświadczenia zawodowego. Potrzebują oni systematycznie poszerzać swoją wiedzę, nie lubią stać w miejscu, i to właśnie dla takich osób idealnym rozwiązaniem mogą być  Gry Strategiczne nastawione dokładnie na to, co robią.


Spora liczba właścicieli nadal nie uważa odpowiednich szkoleń za niezbędną rzecz do odpowiedniego funkcjonowania firmy, którą zarządzają. Po pierwsze są oni zdania, że kursy i szkolenia będą za dużo kosztować, a dodatkowo są organizowane w trakcje pracy. Faktycznie, wiele z nich kosztuje jakiś pieniądze, ale jeśli wybierze si e najbardziej odpowiednie, to na pewno się później nie powie, że tak zainwestowane środki firmy będą stracone.


Dzięki szkoleniom pracujący w firmie ludzie zyskują nieznane wcześniej, czasami czasem wymagane przy wykonywanej pracy kwalifikacje. Tym sposobem obowiązki, które są im przypisane będą wykonywane znacznie sprawniej, a to przełoży się z pewnością na zyski w firmie. Dodatkowo odpowiednio wykwalifikowany personel popełni mniejszą ilość nieprawidłowości, a jeżeli się już pojawią dużo sprawniej je wyprostuje.


Pamiętać również trzeba o motywacyjnym charakterze szkoleń oraz kursów. Zatrudnieni, którzy dostrzegają, że ktoś w nich zainwestował, czują się potrzebni i docenieni. Będą bardziej związani z firmą i mniej skłonni do zmienienia pracy, więc jeśli kierownicy będą chcieli zatrzymać dobrze pracujących ludzi, to będą musieli w nich odpowiednio zainwestować.

03.06.2016. 14:26