Home · Symulacje · Negatywna wada projektów team building

Negatywna wada projektów team building

O znaczeniu takiego Szkolenia Integracyjnego|Symulacyjnego|Menedżerskiego|Team Building|Biznesowego}  mówi się nie od dzisiaj, rzeczywiście mają one duże zalety, o czym każdy powinien o tym wiedzieć. Mogą one być świetnym sposobem na poprawę kontaktów wśród współpracowników, mogą wzmacniać poziom lojalności pomiędzy pracodawcą oraz zatrudnionymi ludźmi, a oprócz tego mogą być doskonałą formą nagrody.


 


Nawet mimo niewątpliwych zalet tego typu wyjazdów czasami mają one niestety trochę ciemnych stron, o czym coraz częściej krążą nieprawdopodobne historie i legendy. Zwłaszcza będzie to dotyczyć sytuacji, gdy wyjazd został niewłaściwie opracowany i zrealizowany. Uczestnicy chcą jechać, żeby dobrze się bawić i odpocząć, a mogą wrócić niezadowoleni, skłóceni i zniechęceni.


 


Największym problemem podczas imprez tego typu jest zatarcie granic pomiędzy przełożonymi a ich podwładnymi. W szczególności kierujący zespołami powinni pamiętać o tym, że nawet podczas zabawy ich zachowanie musi być odpowiednie do stanowiska, które zajmują. Zbytnia swoboda może się przyczynić do przeniesienia nie do końca właściwych relacji na grunt firmowy, a to w żadnym wypadku nie powinni nastąpić.


 


Następnym aspektem, jaki czasami się pojawia z niewłaściwie wybranych rozrywek, będzie typowa nuda, jaka niestety często jest zaleczana przez uczestników wyjazdu nadmierną ilością alkoholu. Jeżeli taki wyjazd jest tak naprawdę obowiązkiem do wypełnienia i zupełnie rozminie się z tym, co ludzie chcą, to trudno się dziwić, że zamiast miło wypoczywać będą oni chcieli wrócić do domu tak szybko jak się tylko da.


 


Będą się też zdarzać sytuacje, gdy podczas wyjazdu wśród pracowników zamiast integracji pojawią się podziały i konflikty. Osoby ciche, mniej rozrywkowe czy zwyczajnie nie pijące niekiedy bywają nie zaakceptowane przez resztę współpracowników, niestety często sytuacja tego typu może się przenieść na zachowanie w firmie i powoduje znaczne pogorszenie atmosfery.


 


Tak więc można zobaczyć, że wyjazdy integracyjne to nie jedynie dobry wypoczynek i zabawa, ale także zagrożenia, które mogą niekiedy się pojawiają. Jeśli ma się tego świadomość, to można tak opracować plan imprezy i dobrać program, aby szanse na wystąpienie takich problemów było bardzo małe. 


 

03.06.2016. 14:26