Home · Symulacje · Lokalizacja na team building - zasady wyboru

Lokalizacja na team building - zasady wyboru

Jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów na motywowanie swoich pracowników stały się wszelakie imprezy integracyjne. Są one coraz popularniejsze wśród właścicieli firm, którzy zaczęli doceniać zalety zagwarantowania ludziom paru chwil wytchnienia i dobrej zabawy. Ale zorganizowanie ciekawego wyjazdu, który będzie się podobał każdemu biorącemu w nim udział nie jest najłatwiejsze, i należy do tego dobrze się przygotować.


 


W rzadkich przypadkach imprezy dla pracowników ktoś organizuje tylko w ciągu jednego dnia, dlatego też nieodzowne jest zarezerwowanie jakiegoś noclegu, w którym zaproszeni pracownicy będą mogli przenocować. Oferta noclegowa z większości rejonów naszego kraju jest dość pokaźna i wybierać będzie w czym, przeważnie organizatorzy biorą pod uwagę przy tym dwie podstawowe sprawy, to znaczy cel wyjazdu i miejsce.


 


 Zimowe  Szkolenia  Team Building z reguły będą mieć główny cel, względem którego należy wybrać odpowiednie miejsce noclegowe. Pensjonaty i hotele proponują przeważnie konkretne zaplecze, może to być przykładowo rozwinięta baza konferencyjna, czy SPA oraz obiekty sportowe.


 


Mając już określone, które z atrakcji trzeba będzie przygotować dla biorących udział w wyjeździe, trzeba znaleźć hotel, który wiele z zaplanowanych rozrywek będzie mógł udostępnić albo znajdowały się one będą w niedaleko miejsca, gdzie jest położony. Przejazdy nie tylko mogą zabierać dużą ilość cennego czasu, ale też często powodują pewne zamieszanie, więc jeśli tylko będą takie możliwości, to należy jednak nie brać ich pod uwagę.


 


Jeszcze jednym istotnym czynnikiem przy wybieraniu miejsca na wyjazd integracyjny będzie miejsce. Jeśli wyjazd potrwa niedługo, to przeważnie wybiera się hotel położony niedaleko miejsca miejsca, gdzie mieszkają pracownicy - jechanie na drugi koniec nie ma sensu, bo większość czasu spędziłoby się w pociągu albo autokarze.


 


Przy trochę dłuższych imprezach pomyśleć będzie można o o trochę dalszej lokalizacji, choć zawsze trzeba się zastanowić nad sensownością takiej decyzji. Zbyt odległa podróż często zniechęca pewną grupę uczestników i ma wpływ na frekwencję, tak więc jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie, to warto jednak sprawdzić najbliższą okolicę i wyszukać miejsce, które będzie nieco bliżej.


 

03.06.2016. 14:26