Home · Symulacje · Gry na warsztatach

Gry na warsztatach

Od dawna wiadomo, że aktywna forma uczenia jest lepsza, aniżeli wiedza przekazywana w schematycznej postaci, nawet w połączeniu pogadanki i elementów ćwiczeń. Czynne branie udziału w kursach nie tylko daje możliwość, żeby skuteczniej umocnić , ale dodatkowo angażuje szkolone osoby w eliminację kłopotów w pracy 


 


Zabawy szkoleniowe to bardzo dobre metodologiczne instrumentarium w uczeniu dorosłych osób różnorodnych specjalności. Za ich przyczyną uczestnicy szkoleń uczą się lepiej. Oprócz tego, mała cząstka zabawy pozwala na bardziej trwałe zaabsorbowanie trudniejszych zagadnień. Wypada wspomnieć, że zabawy używane w trakcie szkolenia - weźmy przypadek kursu  Programy Rozwojowe Motywowanie  - oraz coraz chętniej oferowane przez uczących, to innowacyjne metody kształtowania zdolności pracowników. Ich zaletą jest również to, że gwarantują ćwiczenie zachowań w okolicznościach kopiujących realia pracy w biznesie. 


 


Na ogół na kursach napotyka się dwa warianty zabaw. Pierwsze spośród nich wspierają się na odwzorowaniu prawdziwych warunków biznesowych. Wtedy da się efektywnie ćwiczyć oraz sprawdzać kompetencje pracowników, proponując im faktyczne problemy, które czekają ich w niejednej firmie. Drugi wariant koncentruje się na hipotetycznym środowisku i odnosi się do testowania postępowania uczestników w warunkach różnorodnych ewentualności a także zmian.


 


Zazwyczaj uczestnicy nadzwyczaj dobrze reagują na zabawy szkoleniowe i częstokroć uważają je za niezłą odskocznię od stereotypowych obowiązków, jaka zawiera w sobie także szansę łatwego przyswojenia wiedzy. Najbardziej zaawansowane zabawy mają ciekawe fabuły, a przez to silnie absorbują pracowników jak również zmuszają ich do rywalizacji oraz do postępowania pod presją czasu. Niezależnie od tego, że pracownicy angażują się emocjonalnie, dodatkowo świetnie się odnajdują w zabawie oraz jednoczą. To również nie jest bez znaczenia.


 


Zabawy szkoleniowe świetnie nadają się do kształtowania  kompetencji bazowych, jak również miękkich, potrafią być sposobem zgłębiania potrzeb szkoleniowych oraz intensyfikować więzy pomiędzy osobami z tej samej firmy. Oczywiście, rodzaj konkretnej rozgrywki winien być zależny od zamiaru, który potrzebuje się zdobyć na  warsztatach. Dzięki temu można skupić się na rozwijaniu pożądanych cech kursantów i ich kwalifikacji związanych z obowiązkami zawodowymi.


 

03.06.2016. 14:26