Home · Symulacje · Gry menedżerskie na szkolenia wewnętrzne

Gry menedżerskie na szkolenia wewnętrzne

Chyba każda małych i dużych firm, która planuje jakiś rozwój musi myśleć o paru ważnych w takiej sytuacji rzeczach, a wśród najważniejszych będzie inwestowanie w swoich pracowników. Duża część zarządzających nie zawsze ma świadomość tego, jaką rolę to będzie miało, a takie zaniedbania niekiedy mogą mieć katastrofalne skutki dla dalszego funkcjonowania ich biznesu.


Doświadczony, dobrze przeszkolony personel to największa wartość każdego właściciela firmy, tę zasadę powinien każdy sobie przyswoić, kto ponosi odpowiedzialność za zarządzanie pracownikami. Maszyny i urządzenia można kupić, zresztą tak samo jak zbudować nową halę, ale jeśli zespół pracowników będzie kiepski, to ciężko odnieść sukces.


Wielu managerów nie uznaje żadnych szkoleń, uważając je na początku za czas, który się traci, bo w końcu w czasie ich trwania zatrudnieni nie mogą wykonywać swoich obowiązków, a dodatkowo za duże koszty, na które mogą nie mieć środków. Jednak można coś ciekawego wymyślić na to, żeby zminimalizować wydatki na szkolenia przy jednoczesnym utrzymaniu ich jakości.


Dobrym wyjściem na realizację takich założeń może być system wewnętrznych szkoleń, podczas których wiadomości będą przekazywane przez najbardziej doświadczonych pracowników. Rzeczone kursy warto poszerzać o  Gry  Biznesowe  


Tym sposobem nie będzie konieczności wynajmowania obcej firmy to wydatki na takie szkolenia będą bardzo niskie, a nawet tak przeprowadzone będą mogły ogromnie zwiększyć realizację obowiązków służbowych.


Mając w planach szkolenia, jakich raczej nie przeprowadzą członkowie załogi, nie trzeba od razu wysyłać pracowników na weekend do czterogwiazdkowego hotelu. Dużo tańsze a jednocześnie wygodniejsze będzie zorganizowanie potrzebnych kursów w firmowej siedzibie. Duża część firm prowadzących szkolenia zgadza się na coś takiego, a koszty z reguły mogą być wówczas dużo mniejsze, niż przy konieczności wyjazdu poza miejsce zamieszkania.


Trzeba również pamiętać, że aby szkolenia przynosiły odpowiedni rezultat, to muszą być przeprowadzane co pewien czas. Oczywiście nawet jednorazowe zorganizowanie kursu dla pracowników chociaż trochę zwiększy ich zawodową wiedzę, ale dopiero staranie zaplanowany cykl szkoleń przyniesie naprawdę duże korzyści.


 

03.06.2016. 14:26