Home · Symulacje · Gry menedżerskie - na które warsztaty?

Gry menedżerskie - na które warsztaty?

Bardzo duże znaczenie w rozwoju zatrudnionych ludzi zaczęły odgrywać rozmaite szkolenia. Ich propozycja jest ogromna, zaczynając od tradycyjnych, w których całość jest prowadzona przez wykładowcę, a kończąc na różnych treningach i grach, jakie często symulują realne życiowe sytuacje i będą wymagać od wszystkich biorących udział dużej aktywności i podejmowania wielu decyzji.


 


Szczególnie modne ostatnimi czasy są Marketingowe Gry Biznesowe   - są one coraz chętniej używane przez firmy które zamierzają w swoich pracowników nieco zainwestować. Ludzie, którzy będą brać w nich udział nie mogą jedynie słuchać wykładu trenera, lecz muszą w aktywny sposób działać i nauczyć się podejmowania decyzji - i jak widzi się w praktyce, takie szkolenia mogą dać niemałe korzyści. 


 


Jednak żeby gry symulacyjne , to koniecznie należy przestrzegać kilku zasad. Najbardziej istotne powinno być wybranie właściwej do zaplanowanego celu tematyki. Każda z takich gier jest bowiem ukierunkowana na rozwijanie jakiś wybranych elementów, i trzeba nie zapominać o tym w czasie wyboru jakiejś dla swoich pracowników.


 


Kolejną ważną sprawą są oczywiście koszty. Tego typu gry, szczególnie w wersji z trenerem, który ją poprowadzi i później zrobi analizę wyników do tanich nie należą. Jeśli gra miałaby być systematycznie wykorzystywana, to zakup będzie dobrym wyjściem, jednak jeżeli tego typu forma szkoleń pracowniczych będzie tylko na jeden raz, to być może bardziej korzystną opcją może być jej pożyczenie na określony czas.


 


Wybierając wersję gry z wynajęciem trenera ważne powinno być skontrolowanie jego uprawnień oraz kompetencji. Od tego w końcu zależy zarówno skuteczność realizacji gry z załogą, jak również późniejsza analiza i wyciągnięcie wniosków w oparciu o decyzje i zachowania, które występowały podczas gry.


 

03.06.2016. 14:26