Home · Symulacje · Gry jako sposób na zgłębianie działań rynku

Gry jako sposób na zgłębianie działań rynku

Szkolenia menedżerów mogą mieć wiele różnych celów. Niekiedy będzie chodziło o wysuwanie właściwych wniosków, innym razem nacisk zostanie położony na biegłość filtrowania ważnych danych spośród wielu informacji, w następstwie czego zaistnieje przesłanka do dalszych działań biznesowych. Specyficzna gałąź edukacji, jaką są warsztaty biznesowe, poza tym, że dynamicznie się rozwija, korzysta chętnie z nowych pomysłów w sposobie nauczania nastawiając się na efektywność.


Coraz większą popularność zdobywają sobie różnego rodzaju Projektowe Symulacje Szkoleniowe  aby wzmocnić zadowolenie kursantów. W nauczaniu używane były już od dawna, lecz teraz coraz szerzej oferowane są w portfolio agencji szkoleniowych. Bardzo ważne jest nauczenie kierowania rozwojem pracowników, ale również nabycie umiejętności podejmowania decyzji.


Stosowanie gier na zajęciach dla menedżerów ma wiele zalet. Ich dużym atutem jest to, że dają niepowtarzalną szansę, by zamienić teorię na praktykę bez prawdziwego ryzyka finansowego. Jest to również efektywniejszy sposób przekazywania wiedzy, dlatego, że opiera się na  satysfakcji z dobrze wykonanego zadania, a tym samym przyspiesza edukację. Gry tego typu są także niezłym sposobem, ponieważ zdobyte  podczas szkolenia doświadczenie można odnieść do sytuacji prawdziwych. Uczestnicy osobiście mogą poznać problemy, z jakimi są zmuszone zmagać się osoby decyzyjne w  wirze biznesowych procesów, gdyż ciągle koncentrują się na sytuacjach realnych.


Symulacyjne gry to niepowtarzalna możliwość, aby uczestnicy bez szkody dla prawdziwego przedsiębiorstwa mieli okazję wykazać się w rzeczywistości biznesowej oraz wcielić się w rolę kierowników. Po takich kursach młodzi kierownicy nie lękają się działać, a  efektywność ich pracy znacząco wzrasta. Przez to coraz więcej coachów użytkuje gry menedżerskie. Jest dużym prawdopodobieństwem, że to  jutrzenka treningów związanych z zarządzaniem.

03.06.2016. 14:26