Home · Blog · Zasady współdziałania w dziale pracowniczym

Zasady współdziałania w dziale pracowniczym


W tymże portalu od wielu tygodni przedstawiam dobre strony współpracy w zespole. Kilka tygodni temu prowadziłem projekt w ramach warsztatów menedżerskich w obszarze funkcjonowania i rozwijania działu pracowniczego. Osoby uczestniczące w badaniach na temat projektów szkoleniowych omawiali problemy, jakie spotykają w swojej aktywności menedżerskiej w korporacjach. Po tym spotkaniu zapisałem sobie kilka reguł pracy w grupie pracowników.Pozostałe zasady czytelnik może odszukać także tu:
    Nowości - Wyjazdy 
Poniżej zamieściłem reguły pracy w grupie pracowników.Napisałem je jako case study realnych zjawisk zachodzących w firmie.


1. Przygotuj się na regularne spotkania działu pracowniczego
Ania jest dyrektorem działu zarządzania projektami. Pracuje z dość różnorodną grupą specjalistów z różnych dziedzin. Ażeby pracownicy dali radę w jednym zespole pracować, menedżerka wprowadziła cykliczne zebrania. Zebrania mają miejsce zawsze w piątek o godz. 9.00 i zajmują mniej więcej 2,5 godziny. Po zebraniu menedżerka zapisuje rezultaty spotkania i cele dla wszystkich zatrudnionych.


2. Zapoznaj się z pracą członków zespołu
Tomek pracuje w dziale marketingu. Codzienne współpracuje z nowymi i starymi ludźmi w firmie, ale oni zostali oddelegowani do oddziałów w pozostałych województwach. Aby pracownicy w opisywanej organizacji efektywniej razem współpracowali, co miesiąc dział kadr wysyła ich na 8 godzin na integracyjne narady w trzygwiazdkowym motelu.


3. Bazy umiejętności w zespole
Beata jest szefem małej firmy z branży handlowej. Instytucja posiada w głównej siedzibie firmy 4 współpracowników. Właścicielka wybrała dla celów gromadzenia wiedzy system komputerowy do akumulowania wiedzy w obszarze działalności firmy. W ten sposób osoby zatrudnione w firmie będą działać razem oraz wiedzą, jakie działania są w firmie.


To tyle naszych przemyśleń. Opracowanie: Jan Nowosielski
I DODATKOWO JAK CO MIESIĄC PAKIET INTERESUJĄCYCH ANALIZ ODNOŚNIE TEAM BUILDING Z POPRZEDNIEGO OKRESU:


- Najpopularniejsza forma ćwiczeń : gry inżyniersko kostrukcyjne


- Najwyżej ocenione w testach po wyjeździe aktywności – komentarze uczestników: planszowe gry strategiczne


- Średnia liczebność grupy zajęciowej: dziewięćdziesiąt osób


- Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na wyjazd: piątek


- Najchetniej preferowana lokalizacja: WarszawaŹRÓDŁO: Training Projects
Tworzymy scenariuszowe szkolenia team building i bardzo atrakcyjne wyjazdy integracyjne dla instytucji z całego kraju. Nasze widowiskowe wyjazdy integracyjne i rozwojowe szkolenia team building są polecane przez setki organizacji z wszystkich branż


 


 

03.06.2016. 14:25