Home · Blog · Zła sława wyjazdów firmowych

Zła sława wyjazdów firmowych

Czy  prawdą jest, że   eventy firmowe  to  wyłącznie okazja do mocno zakrapianej alkoholem zabawy   lub  sposobność do obżarstwa?  Niewykluczone   można znaleźć tu ziarno  prawdy, ale  nie  w stosunku do każdego eventu. Przesadne  będzie  stanowisko, że  większość weekendowych wyjazdów z pracy  koncentruje się na niekontrolowanej balandze .


 


 W rzeczywistości  problem  pojawia się  wtedy, gdy  osoba odpowiedzialna za organizację imprezy  nie ma  kompletnie   talentu i zmysłu do takich projektów.  Prawdę mówiąc,   efektywne   weekendowe  szkolenia  integracyjne to  ogromny wysiłek planistyczny i organizacyjny.  Nocleg to za mało, jak  i  wyżywienie .  Jeżeli nie byłoby żadną trudnością, aby  rozplanować  jak również  powołać do istnienia  efektywne, ale nie nudne spotkanie, nikt nie zatrudniałby   kosztownych  firm  i zbędna byłaby praca event managerów .


 


Wiele informacji przekazuje w tej  warstwie problemowej jesienny Raport O Szkoleniach opublikowany w ramach uniwersyteckich ankiet online.  


 


 Regułą jest, że   odpowiednio   opracowany wyjazd  na polecenie szefa   winien   polegać na  dokładnie przemyślanej koncepcji ,  niejeden detal   winien zostać przeanalizowany ze wszystkich stron i pod każdym kątem .  Osoba, która specjalizuje się w organizowaniu takich wyjazdów  nie tylko  zadba o  właściwe   otoczenie  na spędzenie wspólnego czasu pracowników,  zapewni   rozmaitą   zabawę w różnej postaci .  Zwłaszcza, zgodnie z wytycznymi   swojego klienta,  dopasuje takie  pomysły, sprawdzone zapewne wielokrotnie wcześniej, , które pozwolą   uzyskać pożądany efekt w postaci bardziej zgranej grupy pracowników .  Gdy  trzeba  zintegrować   ekipę, pojawią się, zapewne,   pewne  działania teambuildingowe, skupione, co nie będzie żadnym zaskoczeniem  na wspólnym   pokonywaniu nagle pojawiających się trudności. Jeśli   w założeniu będzie również  zapoznanie uczestników np. z nowymi rozwiązaniami lub trendami w wybranym temacie,  znajdzie się również czas na  zajęcia opracowane przez  doświadczonego  szkoleniowca.  Nie ma tu miejsca na żadną dowolność .


 


Oczywiście nie sposób przewidzieć  całego przebiegu imprezy integracyjnej .  Pracownicy   mają swoje własne plany i  dojeżdżają  w różnym celu  na tego  rodzaju  spotkania . Mogą zdarzyć się   przeróżne wybryki , ale należy  je  postrzegać jako marginalne wypadki .  Przedstawiciele profesjonalnej  agencji  eventowej  umieją radzić sobie  dobrze  z  wprowadzeniem ładu i porządku, bo  dla nich  doprowadzenie imprezy do uzgodnionego celu  jest najważniejsze .

03.06.2016. 14:25