Home · Blog · Warsztaty z języków obcych narzędziem wzmocnienia umiejetności

Warsztaty z języków obcych narzędziem wzmocnienia umiejetności

O tym, z jakiego powodu znajomość języków obcych jest ważna w codziennym życiu i pracy zawodowej raczej nikogo nie trzeba za bardzo przekonywać. Czy są to kontakty z odbiorcami z innych krajów, z którymi trzeba będzie korespondować i rozmawiać, czy też choćby praca z dokumentacją techniczną - w każdej takiej sytuacji umiejętność mówienia w języku obcym będzie wymagana. 


 


Dbając o zakres umiejętności zatrudnionych ludzi dużo przedsiębiorstw zaczyna im organizować szkolenia i kursy z wybranego języka. Dla obu stron taka opcja będzie miał dużo zalet, pracodawca zyskuje gdyż cała załoga jest znacznie bardziej kompetentna a tym samym przygotowana do wykonywania swoich zadań, a z kolei pracownicy dostają możliwości na rozwój i poszerzanie osobistej wiedzy aplikując potem np. na zaawansowane anglojęzyczne  Szkolenia HR .


 


Językowe szkolenia jakie są organizowane przez firmy mogą mieć różnorodną formę i sposób finansowania, tak naprawdę większość zależało będzie od potrzeb w tym zakresie i decyzji właściciela. To on właśnie koniec końców ustala, na co zwrócić największą uwagę i co ma być głównym celem tak organizowanych szkoleń.


 


W wielu przypadkach największy nacisk kładziony być powinien na mowę, ponieważ dani pracownicy powinni się bezpośrednio kontaktować z zagranicznymi klientami i współpracownikami. Za to w innych firmach znacznie bardziej będzie przydatne odpowiednie rozumienie tekstu i operowanie fachowym słownictwem, i w taką właśnie stronę trzeba poprowadzić zajęcia. 


 


Firma prowadząca szkolenia językowe powinna dopasować się do oczekiwań zamawiającego i w taki sposób opracowuje zakres nauki, żeby zrealizować powyższe cele. Szukając takiej firmy trzeba od samego początku dobrze zdefiniować swoje wymagania w tej kwestii. Pozwoli to uniknąć ewentualnych nieporozumień, jeśli w którym momencie okazałoby się, że jednak szkolenia nie są realizowane zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.


 


Językowe kursy prowadzone mogą być albo w firmowej siedzibie, i wówczas lektor będzie tam przyjeżdżał, albo siedzibie szkoły językowej, do jakiej kursanci będą jeździć w określonym czasie. Zwłaszcza rozwiązanie wymienione jako pierwsze jest chętnie praktykowane, ponieważ jest niewiele droższe, a w wielu przypadkach znacznie bardziej wygodne dla wszystkich.


 

03.06.2016. 14:25