Home · Blog · W jaki sposób działa efektywny zespół

W jaki sposób działa efektywny zespół

W niniejszym artykule zaprezentuję charakterystyki sprawnego zespołu, jakie da się spotkać w literaturze przedmiotu i które rejestruję od uczestników na sesjach dla pracowników różnych branż. Mierników odnalazłem dość dużo, z tego powodu pokażę wyłącznie ich skróconą listę - kilka tych rzadziej opisywanych w literaturze. Dużo na ten temat możesz znaleźć tutaj:  Artykuły - Eventy Integracyjne i Team Building
1.    Decydowanie
Znaczną część decyzji rozstrzyga się odnajdując równowagę decyzyjną. W takiej sytuacji decydenci bywają z reguły zgodni i chętni wykonać prace przygotowawcze do wprowadzenia w życie podjętej decyzji. Mimo to widzimy nieraz też pewien  - część uczestników, którzy nie utożsamiają się  z decyzją zespołu, miewa chęć do ukrywania swojego zastrzeżenia co do przyjętej alternatywy, przez co wcześniejszy zgodny wybór zaciemnia rzeczywisty proces poszukiwania porozumienia.
2.    Krytycyzm
W efektywnym zespole krytykowanie bywa częstsze, bywa naprawdę szczere i odbywa się relatywnie swobodnie. Niestety nieraz w takiej sytuacji niepotrzebnie dochodzi dość łatwo do niezbyt eleganckich krytycznych uwag. Rzetelnie przygotowana ocena jest w optymalnym modelu rzecz jasna konstruktywna, jednakże jej przeznaczeniem powinno być zmniejszenie kłopotów postawionych przed grupą oraz uniemożliwiających zakończenie pracy.
3.    Przekazywanie innym osobistych wyobrażeń
Pracownicy bez uprzedzeń wyrażają własne uczucia i opinie w zakresie charakterystyki oraz działania zbiorowości pracowników w jednym dziale. Nie ma "podchodów" oraz grup interesów. Innymi słowy - jasna i jednoznaczna rozmowa o opiniach i problemach.  
4.    Wskazywanie pracy
Jeśli zespół przystępuje do działania, podział pracy odbywa się bez ograniczeń i jest przyjmowany pozytywnie. Oparty na analizie kompetecji ludzi dobór odpowiedzialnosci dla poszczególnych osób w efektywnymm zespole.
5.    Normy zachowań zespołu
Zbiorowość współpracowników działa dość sprawnie. Istotny bywa poziom zaangażowania - o tej tematyce w kolejnym tekscie.
Na tą chwilę to tyle naszych myśli.
Redakcja: Tomasz Piskorz
I JESZCZE JAK ZWYKLE GARŚĆ INTERESUJĄCYCH ANALIZ DOTYCZĄCYCH WYJAZDÓW INCENTIVE Z OSTATNIEGO OKRESU:
- Najczęściej wspomianana w zapytaniach od klientów  forma gier : zajęcia na wodzie – tratwy, pontony, kajaki
- Najwyżej wycenione w kwestionariuszach po szkoleniu zabawy – komentarze grup: scenariusz militarny
- Średnia liczebność zespołu uczestniczącego w grze: czterdzieści pracowników.
- Preferowane dni tygodnia na wyjazd: niedziela.
- Najczęściej wybierana destynacja: Karkonosze

ŹRÓDŁO: Training Projects
Istniejemy jako ekipa szkoleniowców z sporym stażem na kierowniczych stanowiskach w przedsiębiorstwach ale również uprawnieniami związanymi z żeglarstwem i pływaniem, co uprawnia nas do wykonywania eventów w formie plenerowej, łącząc budowanie postaw pracowniczych oraz zabawę o fuzycznym charakterze. Pracujący dla nas szkoleniowcy to jednocześnie laureaci wielu nagród i ciekawe osobowości.
Zdajemy sobie sprawę, że atrakcyjne szkolenie lub wyjazd to także przyjazny ośrodek konferencyjny. Na sprawdzonej i stale weryfiowanej liście mamy blisko dwieście ciekawych miejsc z całego kraju. Zapraszamy na spotkania integracyjne a także  team building.W większości przypadków wykonujemy projekty w Sudetach, pod Warszawą oraz nad morzem. Preferujemy  miejsca w ciszy i spokoju . Gdy jest ciepło działamy pod chmurką, a gdy pada, wieje lub temperatura jest za niska – w salach szkoleniowych. 03.06.2016. 14:25