Home · Blog · Studia dla szefów w miejsce projektów szkoleniowych

Studia dla szefów w miejsce projektów szkoleniowych

Cenniki studiów dla menedżerów były w ostatnim roku różne w zależności od prestiżu ośrodka akademickiego, liczby godzin dydaktycznych, sposobu wykładania i uczelni zagranicznej, która poświadcza zaświadczenie takiego sposobu pozyskiwania wiedzy menedżerskiej. Znaczenie ma także pozycja polskich wykładowców i to, czy uczą i kształcą tam kierownicy, czy badacze uczelni uniwersyteckich lub zawodowych. Czy bardziej sensownie wybrać projekt szkoleniowy czy studia menedżerske?
Osoby, marzący o tytule wyższym niż licencjat powinni wydać w tym celu ponad 30 tysięcy zł. Jednak za cenę budżetowych kursów da się zakupić używany, ale całkiem dobry samochód. Wybrane oferty wspomnianych kursów w ramach kształcenia uniwersyteckiego można znaleźć w reklamach uniwersytetów: Kompleksowe Kursy   Z Technik Sprzedaży  .
W tym artykule opisuję parę przykładowych studiów dla kierowników i dyrektorów.
25 tysięcy  zapłacisz za akademickie kursy menedżerskie prowadzone w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu i Kierowania. Cały projekt edukacyjny jest zaplanowany na 2 trymestry i kwota została rozłożona na malejące raty. Gdy ktoś ma zamiar uiścić jednorazową opłatę, dostanie 5 stów rabatu. Pomimo, że całość kosztu studiów nie jest wysoka, wykłady przygotowała katedra naukowców z London High School (GB) i Queen School of Humanities.
O wiele większą sprawą są studia menedżerskie w Krakowie, w Szkole Przedsiębiorczości i Biznesu w Głównej Wyższej Szkole Handlowej. Cena wspomnianych wyżej studiów wynosi od 7000 do 7500 dolarów. Opłaty jest możliwość wpłacać w równych ratach. Wykłady prowadzone są w w części w języku niemieckim. W trakcie studiów menedżerskich da się wybrać cztery ciekawe specjalności.
Dla moich znajomych, którzy ukończyli szkołę w Sanoku uosobieniem życiowych pragnień są studia menedżerskie na SGH. W tej prestiżowej organizacji akademickiej półtoraroczny okres studiowania kosztuje prawie 19 tysięcy Euro. Przy tej kwocie wpłata wstępna, na poziomie 400 PLN jest dość niska. Ta prestiżowa uczelnia przyciąga potencjalnych studentów współpracą z prestiżowym Uniwersytetem z Minnesoty i znaczącymi dyplomami, wskazującymi na wyjątkową jakość kształcenia. Szkoła diagnozuje drogi zawodowe własnych abiturientów, którzy w większości rozwijają się zawodowo w największych przedsiębiorstwach w Polsce i za granicą.

O BLOGU
 
Pomysłodawcą i wykonawcą powyższego opracowania jest  Iwona Piga, trener prowadzący szkolenia z podejmowania decyzji a także analityk z tematyki  pomiaru satysfakcji pracowników.  
W tym serwisie  zwykle piszemy   na temat:
- audyty zaangażowania ludzi w różnych korporacjach
- testy rozwojowe
- zajęcia edukacyjne z efektywności osobistego
- imprezy integracyjnych
- kierowanie zasobami ludzkimi
Jest nam milo że poświęcają nam Państwo czas i zapraszamy do wielokrotnych spotkań na naszej stronie.

03.06.2016. 14:25