Home · Blog · Nowoczesne przewodzenie zespołem

Nowoczesne przewodzenie zespołem

Umiejętne zarządzanie teamem jest kluczem do skutecznego działania pracowników. Dobry kierownik umie tak pokierować poczynaniami ekipy, której członkowie nie przestraszą się bardzo ważnych z biznesowego punktu widzenia zadań jak również pomysłów, a także wykażą się niezwykłą pomysłowością. Nie bez znaczenia jest tu ponadto skuteczna motywacja. 


Nie każdy ma talent przywódcy. Załóżmy jednak, że ma się właściwe predyspozycje, wtedy można posiąść umiejętność sterowania ekipą a także właściwie do motywowania.  Czasami kierownicy osiągają biegłość w zarządzaniu, obserwując przy pracy bardziej doświadczonych członków managamentu, drudzy stawiają na zdobywanie wiedzy poprzez przeróżne warsztaty.


Należy jednak podkreślić, że najczęściej wskazane jest, by skorzystać z możliwości, jakie oferują nam proponowane przez setki trenerów  Szkolenia Przywództwo i Kierowanie  organizowane przez najlepszych trenerów biznesu. Oczywiście, warto wybierać warsztaty najlepsze, zachwalane przez kursantów.


Bardzo pomocne jest, gdy zanim warsztaty się rozpoczną trener wykonuje sprawdzenie potrzeb uczestników. Potem podczas warsztatów można dokładniej przeanalizować najbardziej oczekiwane problemy.


Coraz częściej dopuszcza się również możliwość ponadprogramowych warsztatów indywidualnych po zakończeniu szkolenia, które skupiają się na najistotniejszych dla kursanta zagadnieniach biznesu z zakresu zarządzania.  Warto zauważyć, że pewni prowadzący warsztaty dla biznesu, akceptują dodatkowo trwające kilka tygodni umacnianie wiedzy przez uczestnika, który dostaje co jakiś czas materiały odnoszące się do ukończonego kursu, np. w postaci case study, tzw. pięciosekundówek, czyli streszczeń z najważniejszych zagadnień.


Dobrze, jeśli kurs zarządzania to różne poziomy zainteresowania również z zakresu psychologii, jak również ma na uwadze metody skutecznej motywacji pozafinansowej. Początkujący menedżer, wsparty fachowymi wiadomościami, ma możliwości, by stworzyć efektywny zespół,  którym będzie skutecznie zarządzał,   co przełoży się na najlepsze efekty i ambitne cele, postawione przed pracownikami.

03.06.2016. 14:25