Home · Blog · Kształcenie zespołów w organizacjach

Kształcenie zespołów w organizacjach

Trendy, pojawiające się w latach dziewięćdziesiątych, wzorujące się na zachodnich korporacjach zauważyły znaczącą rolę jaką komunikacja może mieć pomiędzy zespołem pracowników a firmą. Na tym też w dużym stopniu będzie się opierało nowoczesne podejście do kierowania, bo ciężko sobie wyobrazić budowanie wydajnego, lojalnego zespołu bez właściwej wymiany informacji wewnątrz firmy.


Z międzynarodowych biznesowych modeli, poza przed chwilą opisywaną komunikacją między pracownikami i zarządem firmy, przyjęto także w naszym środowisku biznesowym  Symulacje Sprzedażowe dla zespołu. Od pewnego czasu zaczęły się cieszyć ogromną popularnością, chociaż jak widać to na różnych przykładach, osoby zajmujące się ich organizacją czasami nie wiedzą, co im dokładnie ma przyświecać.


A tak naprawdę organizowanie imprez integracyjnych powinno się rozpocząć właśnie od nakreślenia koncepcji, jaką ten właśnie wyjazd będzie miał do spełnienia. I dopiero potem można zająć się rozstrzyganiem wszystkich spraw, to znaczy wybraniem miejsca oraz wszystkich atrakcji, które będzie się chciało zapewnić integrującym się na wyjeździe pracownikom.


Lecz przez cały czas spora grupa właścicieli firm, szczególnie takich, którzy wolą organizować wyjazdy integracyjne bez pośredników, nie do końca dokładnie wie, jaki cel będzie przyświecał tej właśnie imprezie. Zupełnie przypadkowy hotel, przypadkowy program, najczęściej niedopasowany do oczekiwań biorących udział w wyjeździe sprawić mogą, że czasem tego typu wyjazd może się wymknąć spod kontroli i staje się zupełną kompromitacją.


Z tego też powodu przy organizowaniu imprezy integracyjnej dla pracowników swojej firmy powinno się skorzystać z pomocy jakiejś doświadczonej w takich rzeczach firmy. Precyzyjnie definiując cel wyjazdu i sprawdzając osoby, jakie będą na niego jechać można całkiem dobrze tak ułożyć scenariusz, aby nikt nie był niezadowolony. 


Dzisiaj w pomocy przy imprezach integracyjnych zaczęły się specjalizować różne firmy, i można wręcz powiedzieć, że niektóre z nich zdobyły wysoki poziom w tych kwestiach. Zamawiając taką firmę i szczegółowo definiując oczekiwania i potrzeby z całą pewnością można będzie wymyślić taki wyjazd, który uczestnicy na pewno będą pamiętać.


 

03.06.2016. 14:25