Home · Blog · Korepetycje z językow obcych - krótki felieton

Korepetycje z językow obcych - krótki felieton

Jednym ze spotykanych najczęściej kursów i szkoleń, organizowanych przez firmy ze wszystkich branż są szkolenia językowe. Obecnie, gdy interesy prowadzi się w wielu różnych krajach i nie ma żadnych problemów z komunikowaniem się na dalekie odległości w coraz większej grupie zawodów dobra znajomość języków jest niezbędna. Choćby po to, by mieć szansę się poza Polską doszkalać: niejednokrotnie najlepsi pracownicy są wysyłami poza Polske na niedostępne na miejscu zajęcia np.  Wyjazdy Team Building  


 


Z takich też powodów coraz więcej właścicieli firm przykłada sporą uwagę do utrzymania odpowiedniego poziomu języka wśród zatrudnionych osób, a ciężko znaleźć lepszą metodę na to niż regularne szkolenia językowe. Lecz planując ich wprowadzenie powinno się mieć na uwadze parę ważnych rzeczy, przez co efekty takich szkoleń będą na odpowiednim poziomie.


 


Jedną z ważniejszych spraw, którą trzeba mieć na uwadze jest wzięcie pod uwagę możliwych do zrealizowania celów, do których będzie się chciało dążyć poprzez takie kursy. Sporo zależy w tym przypadku od rodzaju zadań realizowanych przez pracowników - czego innego bowiem będzie potrzebował specjalista opierający się na zagranicznych opracowaniach, a czego innego kierownik działu handlowego który współpracuje z partnerami z zagranicy.


 


O oczekiwaniach wobec szkolenia za każdym razem powinno się poinformować lektora, który będzie prowadził zajęcia, przez co będzie on miał możliwość dopasowania programu do wymagań pracowników i pracodawcy. Koniecznie się powinno te cele przedstawić także pracownikom, również oni powinni widzieć, po co są na takie szkolenia wysyłani.


 


Jeszcze jedną bardzo ważną rzeczą jest dostosowanie poziomu szkoleń do poziomu uczestniczących w nich osób. Najczęściej wiąże się to z podziałem zespołu na kilka grup o zróżnicowanym poziomie zaawansowania, lecz nie można przed tym uciekać. Jeżeli nie podzieli się zespołu na grupy, to niektóre osoby będą miały kłopoty z materiałem, a inni będą się zwyczajnie nudzili i nic nie skorzystają.


 

03.06.2016. 14:25