Home · Blog · Jak sprawdzic agencję na szkolenia motywacyjne

Jak sprawdzic agencję na szkolenia motywacyjne

Przygotowanie wyjazdu integracyjnego to przedsięwzięcie dość złożone, które przeważnie wymaga pozałatwiania wielu spraw jakie mogą mieć spore znaczenie dla powodzenia wyjazdu, niekiedy zaniedbanie jednego drobiazgu spowodować może wielką klapę. Przecież trzeba zarezerwować jakiś hotel, zorganizować transport i we właściwym czasie poinformować osoby które mają jechać na taki wyjazd. 


 


Duże znaczenie podczas planowania tego typu wyjazdów będzie odgrywać właściwy wybór firmy, jaka będzie się zajmowała sprawami związanymi z aktywnym wypełnieniem czasu pracowników. Tu nie można zdawać na jakieś przypadkowe decyzje, bo ewentualna wpadka będzie zapewne długo rozpamiętywana i przez uczestników, i przez członków rad nadzorczych, za środki których wyjazd został zrobiony.


 


Po pierwsze trzeba skontrolować, czym się może pochwalić, tu przydadzą się zwłaszcza opinie i referencje z wcześniej zrealizowanych imprez. Odgrywa to dużą rolę szczególnie jeżeli wyjazdy integracyjne są na sto lub więcej osób, opanowanie tak licznej grupy i przeprowadzenie wszystkiego zgodnie z planem wymaga sporych umiejętności.


 


Zachęcamy również, by sprawdzić czy organizuje jdynie eventy integracyjne, czy też konferencje edukacyjne np. Zaawansowane Szkolenia Zarządzanie Zmianami  - to da szansę pożenić fun z podnoszeniem kompetencji zawodowych.  


 


Istotną rolę odgrywa również odpowiedni wybór trenerów. Najlepiej żeby to był zgrany zespół, współpracujący przez jakiś czas, przez co da on sobie radę w każdej nieprzewidzianej sytuacji. Zebrana przypadkiem grupa trenerska z reguły da sobie radę, lecz niebezpieczeństwo coś się skończy niepowodzeniem jednak może być większe.


 


Do opanowania ponad setki osób o zróżnicowanych temperamentach i charakterach potrzeba będzie kogoś dynamicznego i charyzmatycznego. Jest bardzo pożądane, aby organizator wyjazdów miał trenera mającego powyższe cechy, w takiej sytuacji będzie się miało pewność, że wszystkie zaplanowane gry zostaną przeprowadzone z zgodnie z wcześniejszymi planami.


 


Na zakończenie należy sprawdzić, jak będzie wyglądała kwestia sprzętu dostarczanego przez firmę. Duża ilość wyjazdów źle się zakończyło z takich właśnie powodów, że coś się zepsuło i organizatorzy nie wiedzieli co zrobić. Zwłaszcza podczas różnych gier terenowych odpowiedni sprzęt będzie odgrywał bardzo dużą rolę, ma także wpływ na bezpieczeństwo korzystających z niego pracowników.


 

03.06.2016. 14:25